Úvodní stránka » Novinky » Nano techologie impregnace dřeva

Nano techologie impregnace dřeva

Impregnace dřeva pomocí nanotechnologie - lotosový efekt

Pro námi vyrobené zábradlí a konstrukce ze dřeva skla a nerezi nabízíme NANO impregnaci ,která prodlouží životnost materiálu a zajistí samočistící tzv. lotosový efekt.

Dřevo je všestranný materiál s ekologickými a ekonomickými výhodami, který je přírodně obnovitelný, takže šetří zdroje. Přesto, že se dřevo vyznačuje velmi dlouhou životností, není úplně odolné vůči vlivům prostředí. Může jej trvale poškodit vlhkost a slunce.

Hydrofobní impregnace na bázi nanotechnologie dřevo chrání pomocí extrémně tenké, ale odolné vrstvy nanomateriálu, která zabraňuje vsakování vody a odráží UV záření - dřevo “nečerná”. Ošetřením se nemění vzhled ani prodyšnost dřeva.
Dalším nebezpečím pro dřevo jsou útoky bakterií a hub. Prostřednictvím hydrofobních impregnací lze dosáhnout účinné prevence.

Tato nanotechnologie dokáže také ochránit dřevo před škodlivými vlivy prostředí, jako jsou kyselé deště nebo přimrzání námrazy.

Použitím NANO hydrofobní impregnace dřeva získáte:
- Hydrofobní a olejofobní účinek
- Chemickou odolnost povrchu dřeva proti přípravkům do pH13
- Vyšší odolnost dřeva proti zašpinění
- Umožnění snadného čištění povrchu – úspora nákladů
- Ochranu dřeva proti růstu mechů, plísní a dřevokazných hub
- Vyšší ochranu před povětrnostními vlivy
- Odolnost dřeva proti působení vlivů zimní údržby

Životnost ochrany až 5 let podle expozice zatížení

Nano produkt spadá do kategorie hydrofobních impregnací. Byl vyvinut pro účel chránit dřevěné materiály před působením vody, znečištěním a poskytnout jim samočistící schopnost. Šetří čas a náklady na jejich údržbu.
Provedená aplikace je zcela transparentní a pouhým okem nerozeznatelná. Paropropustné parametry dřeva jsou zachovány beze změny. Impregnace je po odpaření nosné látky zcela ekologicky a zdravotně nezávadná.
Díky svým vlastnostem, kdy na povrchu je zcela neviditelná a její složení zásadně omezuje možné chemické poškození povrchu dřeva.

Hydrofobní impregnace dřeva mimořádně vhodná pro dřevěné stavby a konstrukce - sruby a roubenky, nábytek z masivu, zahradní nábytek, dřevěné balkóny dřevěné terasy, altány, pergoly, ploty, paluby lodí, apod.

Ukázkové video z části naimpregnovaného dřeva: