Úvodní stránka » Skleněné zábradlí

Skleněné zábradlí

 

Tento druh zábradlí nemůže chybět mezi našimi návrhy materiál, který je nejčasteji používaný v současné architektuře. Skleněné zábradlí je ideální pro stavby, které hledají osvěžení, estetické překvapení a řešení přitahující pohledy.
Pokud hledáte design, který bude nejen elegantní ale i desingové, ale také zcela bezpečné a odolné vůči zátěži nebo jiným vnějším faktorů, doporučujeme skleněné zábradlí. Skleněné zábradlí doporučujeme i k francouzským okům, kdy netvoří překážku slunečním paprsků, které lépe osvětlí místrosti.

Mezi skleněné balustrády, které jsou k dispozici v našem katalogu najdete modely vyrobené s využitím skleněných tabulí ESG, VSG předních výrobců z Česka a Slovenska. Díky dlouhodobé spolupráci s vybranými dodavateli, nabízíme konkurenceschopné ceny a výrobky vysoké kvality. Všechny projekty ze skla jsou elegantní. Rádi poradíme našim klientům při výběru konkrétního řešení. Dbáme na umístění zábradlí tak aby bylo konzistentní s estetikou budovy, průčelí a dalšími architektonickými prvky.

Nabídka těchto zábradlí je velice rozmanitá. Skleněná zábradlí se rozdělují dle typu kotvení, umístění nebo podle použitého materiálu. Naše firma nabízí především celoskleněná zábradlí Easy Glass a Balardo, skleněná zábradlí na bodových držácích, skleněná zábradlí v kombinaci s nerezovou ocelí, skleněná zábradlí pro fr. okna atd.

ZÁKLADNÍ ROZDĚLENÍ SKEL

Bezpečnostní sklo
Bezpečnostní sklo je typ skla sloužící k ochraně osob. Sklo odolává úderům a nárazům. V případě, že se tříští, vznikají malé neostré plošky, u kterých se zmenšuje pravděpodobnost zranění člověka. Bezpečnostní skla jsou vyráběna různými technikami a dělí se do několika kategorií podle účelu.

Bezpečnostní vrstvené sklo
Je tvořeno tabulemi skla, které jsou spojené polyvinilbuteralovou (PVB) fólií. Skládá se buď ze dvou, nebo více tabulí skla různých vlastností. Spojení tabulí PVB fólií dává sklu pevnost a pružnost. Takové sklo odolává nárazu či úderu tupého nebo ostrého předmětu, ve smyslu, že nedojde k jeho roztříštění. Sklo je rozbité, ale drží svoji konzistenci. V případě požadavku na neprůstřelné sklo se kombinuje několik vrstev skla a fólie.
Taková skla se nejčastěji používají v automobilech (čelní skla), výtazích a jako zábradlí. Sklo brání zranění osob stojících poblíž skla, ale také pzomalují průnik osob (např. vypadnutí z okna).DODACÍ PODMÍNKY

Naše firma dodává zábradlí kompletně včetně montáže. Dodávka bývá do čtyř až šesti týdnů od objednání.

Tvrzené sklo
Tvrzené sklo (nebo také ESG) je tvrzené (bezpečnostní) sklo, které se vyrábí tepelnou úpravou kalením. Tento proces změní vnitřní napětí a sklo díky němu získá nové vlastnosti. Proces kalení spočívá v ohřátí skla na teplotu 620 °C a následném prudkém ochlazení vzduchovou sprchou. Tím se ochladí povrch skla, ale vnitřní část zůstává teplá. Tímto procesem se docílí tažného pnutí uvnitř a na povrchu vznikne tlakové napětí. Takto vzniklé sklo má vysokou pevnost v ohybu a odolnost proti nárazům. V případě rozbití se sklo rozpadne na malé neostré kvádříky a tím se maximálně eliminuje poranění.

Kalené bezpečnostní sklo se používá především tam, kde jsou kladeny nároky na bezpečnost. Jedná se především o prosklené výplně dveří, zastávky MHD, zástěny pro sprchové kouty, boční skla automobilů, atd.