Úvodní stránka » Novinky » Balkóny z modřínu

Balkóny ze sibiřského modřínu

Sibiřský MODŘÍN ze severní Sibiře nebo také nazýván Severský Modřín je skvělou dřevinou, kterou nenajdete nikde jinde na světě. 


Sibiřský MODŘÍN je podle nás nejvhodnější dřevinou určenou pro výrobu dřevěných balkónů a zábradlí. Tato dřevina vyniká svou krásnou texturou, barvou, hustotou, tvrdostí, tvarovou stálostí a odolností vůči vnějším vlivům. Pro výrobu zábradlí  používáme Sibiřský MODŘÍN původem ze Severních částí Sibiře, kde stromy dorůstají až 50-ti metrové výšky a oddenkového průměru až 2,5 metru. Na Sibiři je průměrná délka života Sibiřského Modřínu cca. 700 - 1000 let, přičemž se setkáváme i se stromy starými 1300 let. Nejcennějším modřínem je právě Severský Sibiřský MODŘÍN, který se nachází v severním teritoriu Sibiře kde díky silně rašelinatým podložím obsahuje nižší obsah přírodních epoxidů - to je smůly.

Co se týče tvrdosti, Sibiřský Modřín dosahuje téměř tvrdosti dubu, avšak naproti dubu si zachovává vynikající fyzikální vlastnosti, které nenajdete u jiného dřeva.
Vzhledem ke svému unikátnímu specifickému chemickému složení patří Sibiřský MODŘÍN mezi ty nejtrvanlivější dřeviny rostoucí na severní polokouli. Jako příklad můžeme uvést krásné Italské Benátky, které dodnes stojí na původních modřínových pylonech vyrobených právě ze Sibiřského MODŘÍNU ten je velice odolný vůči vlivu vody ať se jedná o vodu sladkou nebo slanou mořskou.

Balkóny a terasy z modřínu to je ta nejlepší volba

Dnes můžeme s jistotou říci, že naše balkónové zábradlí, patří na současném trhu mezi technologickou špičku. Naše produkty vznikají skloubením tradičního velice trvanlivého materiálu z TAJGY.

Když se podíváme do historie naší země, byl to právě modřín a dub, ze kterého naši předci vyráběli dřevěné prvky domu které fungují dodnes. Oproti tuzemskému nebo evropskému modřínu má Severský Sibiřský MODŘÍN následující výhody:

  • Je hustý
  • Mnohem nižší obsah přírodních epoxidů –  smůly
  • Vynikající tvarovou stálost
  • Krásnou texturu a barvu
  • Téměř čistý radiální řez