Skleněné zábradlí

Sklo je materiál, který je nejčastěji používán v architektuře. Do prostoru staveb vnese osvěžení, noblesu, estetické překvapení a přitáhne zájem okolí. Mimo jiné působí elegantně a neztrácí design. Je zcela bezpečné a odolné vůči zátěži či jiným vnějším faktorům.

Mezi skleněné balustrády, které se nalézají v našem katalogu, jsou modely vyrobené s využitím skleněných tabulí ESG, VSG předních výrobců z Česka a Slovenska. Dlouhodobá spolupráce s vybranými dodavateli nám umožnila nabízet konkurenceschopné ceny a vysoce kvalitní výrobky. Veškeré projekty ze skla zaručují eleganci.

Ochotně našim klientům poradíme s výběrem daného řešení. Dbáme na umístění zábradlí tak, aby bylo konzistentní s charakterem budovy, průčelí a jinými architektonickými prvky.

V nabídce se setkáte s širokým spektrem těchto typů zábradlí. Skleněná zábradlí se rozlišují podle typu kotvení, umístění nebo podle použitého materiálu. Naše firma se zabývá zejména celoskleněným zábradlím Easy Glass a Balardo, skleněným zábradlím na bodových držácích, skleněným zábradlím v kombinaci s nerezovou ocelí a pro francouzská okna atp.

Základní rozdělení skla

Bezpečnostní sklo

Tento typ skla slouží k ochraně osob svou odolností vůči úderům a nárazům. Když se sklo roztříští, vzniknou malé neostré plošky, u kterých se zmenšuje riziko zranění člověka. Bezpečnostní skla se vyrábí různými technikami a rozdělují se do několika kategorií dle jejich účelu.

Bezpečnostní vrstvené sklo

Tvoří jej tabule skla, které jsou spojené polyvinilbuteralovou (PVB) fólií. Skládá se ze dvou či z více tabulí skla různých vlastností. PVB fólie dává sklu pevnost a pružnost. Díky tomu sklo odolá nárazu či úderu tupého i ostrého předmětu a nedojde k jeho roztříštění. Sklo drží svou konzistenci, i když je rozbité. V případě zájmu o neprůstřelné sklo se kombinuje několik vrstev skla a fólie.

Nejčastěji se tato skla používají v automobilech (čelní skla), výtazích a jeho zábradlí. Sklo zabraňuje zranění osob, které u něj stojí a také zpomaluje průnik osob (např. při vypadnutí z okna).

Tvrzené sklo

Tvrzené (bezpečnostní) sklo, známé také jako ESG, se vyrábí tepelnou úpravou kalením. Tímto způsobem dochází ke změně vnitřního napětí a sklo tak získává nové vlastnosti. Proces kalení spočívá v ohřátí skla na teplotu 620°C a následném prudkém ochlazení vzduchovou sprchou.

Dojde tak k ochlazení povrchu skla, ale vnitřní část zůstává teplá. Tímto procesem se docílí tažného pnutí uvnitř a na povrchu vznikne tlakové napětí. Sklo má poté vysokou pevnost v ohybu a odolnost proti nárazům. Když se sklo rozbije, rozpadne se na malé tupé kvádříky, čímž se maximálně eliminuje poranění.

Typy

Celoskleněné zábradlí

Skleněné zábradlí dodá šmrnc vašemu schodišti. Sklo patří mezi materiál, který je pro moderní interiéry velmi populární. Pro svůj nadčasový půvab, jemnost a eleganci získávají stále více na oblibě. Jeho křehká krása je žádaná mezi světoznámými architekty, kteří navrhují luxusní interiéry komerčních budov a obchodních center. Setkáme se s ním však i v běžných domech. Do prostoru staveb vnese osvěžení, noblesu, estetické překvapení a přitáhne zájem okolí. Je zcela bezpečné a odolné vůči zátěži či jiným vnějším faktorům. Je doporučováno také k francouzským oknům, kde nepřekáží slunečním paprskům a místnost je tak více osvětlena.

Skleněné zábradlí Balardo

Revoluce v oboru celoskleněného zábradlí. Systém Balardo je zcela novou koncepcí skleněného zábradlí, která dokázala snížit náklady na výrobu i montáž, byl ověřen ve zkušebnách a je postaven na úplně nové koncepci. Proto je mnohem zajímavější a ekonomičtější, než kterýkoliv jiný systém. Výhodou je maximální průhlednost dle potřeby. Skleněné tabule mohou dosahovat rozměrů až 2400 mm na délku a 1300 mm na výšku umožňují výbornou průhlednost a přizpůsobitelnost rozměrů při prověřené bezpečnosti. V porovnání se sériově vyráběnými skleněnými prvky si můžete sklo vybrat u firmy Glassline nebo jiného dodavatele. Pro kreativní sestavení skleněných tabulí můžete využít potištěné nebo barevné PVB fólie. S Balardem získáte jasnou volnost. Hlavním prvkem BALARDO je nosný profil s upínacím systémem z vysoce kvalitní pozinkované oceli. Do profilu se vsadí skleněná deska společně se speciálně vyvinutým plastovým upínacím profilem a vše se průběžně zajistí klíny. Skleněná tabule, madla, kotvící prvky a záslepky jsou a systému závislé.

Skleněné zábradlí Easy glass

Easy Glass pozvedne zábradlí na vyšší úroveň svým elegantním, moderním a bezpečným provedením. Zaručí prostoru neotřelý a luxusní vzhled. Tyto produktové řady s jistotou uspokojí i toho nejnáročnějšího zákazníka. Různé druhy madel z ušlechtilé oceli nabízí větší možnosti pro splnění individuálních požadavků. Skleněné zábradlí Easy Glass Evo zaujme svým minimalistickým avšak luxusním dojmem. Téměř neviditelně může vypadat skleněné zábradlí bez madel. Se skleněným zábradlím Easy Glass Slim budete mít zaručené atraktivní, ale přesto jednoduché provedení zábradlí se snadnou montáží, která nevyžaduje speciální znalosti montéra. Tento typ zábradlí ušetří nejen váš prostor a čas, ale také vaši peněženku. Zábradlí Easy Glass 3KN je vhodné pro prostory s vysokou frekvencí kolemjdoucích, jako jsou kanceláře, obchodní domy, galerie, ale také sportovní stadiony. V těchto frekventovaných prostorech jsou na zábradlí kladeny vysoké požadavky na bezpečnost. Kombinace kvalitní nerezové oceli, bezpečnostního skla a integrovaného odtoku vody umožňuje montáž skleněného zábradlí Easy Glass 3KN právě do takto exponovaných prostor, ať už v interiéru či exteriéru.

Sloupkové zábradlí

Tato kombinace je spojením praktičnosti s elegancí. Skleněné výplně skvěle padnou mezi sloupky a udělají hned dvojitou službu.

Vytvoříme jakékoliv tvary a rozměry skleněného zábradlí dle Vašich představ. Lze také zařídit ztmavená skla.

Skleněné přístřešky

Doplní každou moderní budovu a stanou se tak neotřelou a stylovou střechou nad vchodem, posezení nebo garáží.

Zaručí, abyste mohli pohodlně a v suchu pozorovat hvězdy.

CHCETE NOVÝ BALKÓN, TERASU, PLOT NEBO PERGOLU?

Eshop s komponenty

Komponenty