Nerezové zábradlí

Zábradlí patří nejen k estetickým, ale také funkčním prvkům každého domu. Lze jej použít v interiéru i exteriéru. Existuje nespočet variant materiálů pro jeho výrobu, nejžádanější je však nerezová ocel.

Nerezová ocel je oblíbená zejména pro svou bezúdržbovost, nadčasový design, dlouhou životnost, odolnost vůči korozi a variabilitu montáže. U nerezové oceli lze vybírat z různých variant povrchových úprav, nejčastěji se setkáme s broušenou či leštěnou nerezí. Není také vyloučena kombinace s jinými materiály. Nerezová ocel se dělí na různé typy. Pro realizaci zábradlí je nejběžnější typ AISI 304 nebo AISI 316.

Typy nerezové oceli:

AISI 304 – tato nerezová ocel se běžně používá pro realizaci zábradlí. Oplývá vysokou odolností vůči korozi a lze ji využít v interiéru i exteriéru.

AISI 316 – mezi největší přednosti tohoto typu nerezi je odolnost trvalého působení vody, vodní páry a vlhkostí vzduchu. Využívá se převážně v náchylnějším prostředí při větší koncentraci chloridů a kyselin. Lze ji použít např. u bazénů. kdy jsou kovové prvky v kontaktu se silným působením korozních vlivů.

Typy

Exteriérové

Nerezová ocel nevyžaduje údržbu, nerezaví a je praktická. Má dlouhou životnost. Pro svůj minimalistický a futuristický vzhled oživí každý dům. Zábradlí z nerezu je moderní a esteticky vypadající doplněk jakéhokoli typu schodiště, balkonu, terasy apod.

Zábradlí se vyrábí zpravidla ve dvou variantách – kompletní nerezové nebo v kombinaci s jiným materiálem, nejčastěji se sklem či dřevem.

Interiérové

Zábradlí z nerezu je moderně a esteticky vypadající doplněk, který nevšedně oživí interiér. Pro své materiálové kombinace působí velmi elegantně.

V interiérech ocení rodiny s malými dětmi provedení nerezového zábradlí s výplní se svislými tyčemi, po kterém nelze lézt.

Nerezové schody

Nerezové schody se postarají, aby cesta do oblak působila s co nejvyšší grácií a vypadala božsky. Vyrábíme ramenová i točitá zábradlí v kombinaci kov, sklo, nerez a dřevo. Nerez získala na oblíbenosti pro bezúdržbovost. V případě nějakého poškození či poškrábání se jednoduše opravuje. V naší dílně splníme Vaši představu o vysněném zábradlí, stačí se na nás obrátit.

Zábradlí pro francouzská okna

Zábradlí u francouzských oken plní jednak ochrannou funkci, aby zabránilo pádu a dále také funkci designovou, kdy pro své provedení dokáže dům vkusně doplnit a stává se tak jeho ozdobou.

CHCETE NOVÝ BALKÓN, TERASU, PLOT NEBO PERGOLU?

Eshop s komponenty

Komponenty