Terasy a fasády

V dnešní době jsou terasy stále oblíbenější. S přibývající konkurencí přicházejí na trh nové typy terasových podlahových krytin a také spousta patentovaných montážních systémů. Vzhledem k tomu, že je nabídka tak široká, může být pro řadu zákazníků matoucí, jaký typ terasy zvolit, aby to korespondovalo s jejich kritérii a požadavky. Zajistíme Vám nejen dodávku a montáž terasy, ale také poskytneme poradenství při výběru správného typu terasy dle Vašich přání.

Terasy

DŘEVĚNÉ TERASY

Dřevěné terasy se postarají o dokonalé propojení interiéru s krásou přírody a jsou tím správným místem pro relaxaci zejména v letních měsících. Všichni milovníci přírodních materiálů si přijdou na své. Terasy lze sestavit ze dřevin stromů jehličnatých i exotických. Krom širokého výběru dřeva je také v nabídce velká škála montážních systémů. Výhodou dřevěných teras je jejich snadná montáž bez nutnosti budování pevných základů. Tento materiál si v horkých letních dnech vezme správné množství tepla, a proto zajistí, aby chůze na boso byla příjemná.

WPC TERASY

Zkratka WPC, z anglického slova Wood Plastic Composite, představuje odolný a bezúdržbový materiál spojující výhody dřeva a plastu. Hlavní myšlenkou vývoje bylo vytvoření dokonalého materiálu, který bude eliminovat nežádoucí vlastnosti dřeva (plísně, hniloba, napadení hmyzem, změna odstínu, sesychání, kroucení, nerovnosti, třísky, negativní vliv slunce, mráz, voda, apod.) a na druhé straně bude podtrhávat vizuální efekt dřevěného povrchu. U nás je možné si vybrat WPC terasové profily značky Twinson nebo Megawood®.

DLÁŽDĚNÉ TERASY

Keramická dlažba na balkónech či terasách, která byla využívána v minulosti nebo dokonce stále je, byla lepena pomocí speciálních lepidel. Tento typ podlahy do exteriéru není zrovna ideálním řešením, vzhledem k velkým výkyvům teplot a povětrnostním podmínkám u nás. S ohledem na tyto vlivy dochází k praskání dlažby. I přesto je po této dlažbě stále poptávka. Abychom uspokojily potřeby i těchto zákazníků, nabízíme pokládku dlažby na terče. Výhodou je stálá možnost výměny dlažby, snadné případné opravy, dlažba se nespáruje a tím je zaručen ideální odvod vody. S pokládkou dlažby na terče souvisí hydroizolace, která je zajištěna hydroizolační fólií Fatrafol.

Fasády

DŘEVĚNÉ FASÁDY

Pro truhláře, tesaře i zručného kutila je montáž dřevěné fasády poměrně jednoduchá. Je však potřeba mít od projektanta nebo architekta přesnou skladbu roštu, izolační vrstvy i konečnou skladbu fasády včetně detailů.

Projekt by měl být zpracován tak, aby byl rosný bod na místech, kde nezpůsobí škody – tedy mimo izolaci a tam, kde je dobře odvětráván. Je nezbytné se při realizaci držet projektu a také použití vhodných a schválených materiálů – izolací, hmoždinek, šroubů apod. Na dřevěnou fasádu působí různé vnější vlivy, např. silný vítr, změny vlhkosti vzduchu a srážky, proto je dodržení projektu a správná montáž důležitá pro její dlouhodobou odolnost vůči všem těmto nepříznivým vlivům. V opačném případě by mohlo poměrně brzy dojit nejen k estetickým, ale také funkčním vadám.

ROŠT

Rošt musí byt sestaven tak, aby mohl za fasádou proudit vzduch směrem nahoru, a aby mohl shora unikat. Rozteč roštu musí být přiměřená tloušťce fasádního profilu, kde je zapotřebí zohlednit, zda jde o profil s perem a drážkou nebo bez nich.

CHCETE NOVÝ BALKÓN, TERASU, PLOT NEBO PERGOLU?

Eshop s komponenty

Komponenty